Nowy Sącz,

środa, 4 marca 2015

Newsletter Kulturalny MCK Sokół

Włącz podgląd obrazów


WYDARZENIA


Twój program blokuje obrazki

POSIADY TEATRALNE na Orawie 2015

Druga edycja Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich pod nazwą POSIADY TEATRALNE na Orawie. POSIADY mają charakter konkursu i adresowane są do amatorskich zespołów teatralnych województwa małopolskiego, działających w środowisku wiejskim i małych miastach do 40 000 mieszkańców.

7 - 8 marca 2015
Jabłonka

Szczegóły - tutaj

Włącz podgląd obrazów

TRANS-OPERA sezon 2014/2015 - edycja wiosenno-letnia   

Transmisje i retransmisje oper i baletów z renomowanych europejskich teatrów i festiwali. Bilety i karnety w sprzedaży od 5 lutego 2015 .

12 marca, godz. 19:00 - TURANDOT // Giacomo Puccini
17 kwietnia, godz. 19:00 - FAUST // Charles Gounod
18 maja, godz. 19:00 - HISTORIA MANON // Jules Massenet 
15 lipca, godz. 21:00 - CARMEN // Georges Bizet

sala im. L. Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ

Szczegóły - tutaj

30. jubileuszowy ZAJĄC POZIOMKA

Jedyny w Małopolsce przegląd dokonań artystycznych amatorskich teatrów lalkowych działających w instytucjach kultury, szkołach i placówkach wychowania pozaszkolnego województwa.

18 - 19 marca 2015
Gminne Centrum Kultury w Żabnie

Szczegóły - tutaj

Włącz podgląd obrazów

XI Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki PAMIĘTAJCIE O OGRODACH

Podczas Festiwalu tzw. piosenka aktorska i poezja śpiewana prezentowana jest poprzez różnorodne formy: recitale, koncerty, spektakle poetyckie i kabaretowe oraz wystawy. Założeniem Festiwalu jest zapraszanie wykonawców w pełni ukształtowanych, o ogromnym dorobku artystycznym, rozpoznawalnych przez publiczność, jak i również tych, którzy dopiero wchodzą w ten artystyczny krąg, ale już z kilkoma prestiżowymi nagrodami. Sprzedaż biletów od 2 marca.

20 marca, godz. 19:00 - Grzegorz TURNAU & Jacek KRÓLIK - WIECZÓR SOWICH PIOSENEK
21 marca, godz. 19.00 - Mela KOTELUK - SPADOCHRON & MIGRACJE
22 marca, godz. 18.00 - muzyczny spektakl z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - ZA CHWILĘ. CZTERY SPOSOBY NA ŻYCIE i JEDEN NA ŚMIERĆ

sala im. L. Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ

Szczegóły - tutaj

Włącz podgląd obrazów

CZTERY PORY ROKU w MCK SOKÓŁ

Zapraszamy do zapoznania się z nowym - zimowym numerem biuletynu informacyjnego CZTERY PORY ROKU. Znajdą w nim Państwo informacje na temat imprez zaplanowanych w marcu, kwietniu i maju.

Biuletyn dostępny - tutaj


GALERIE


Twój program blokuje obrazki

LUDZIE MYŚLĄCY O SZTUCE - wystawa prac Łukasza Skąpskiego

Wystawa w procesie. Studio fotograficzne w Galerii. Artysta zaprasza mieszkańców Nowego Sącza do zrobienia sobie bezpłatnego zdjęcia. Fotografie wykonane będą w specjalnym, rozpraszającym światło namiocie, który pozwala uzyskać wyjątkowo detaliczny obraz twarzy. W chwili robienia zdjęcia artysta prosi portretowane osoby, by pomyślały o sztuce współczesnej.

Darmowe zdjęcia do paszportu i wiz dla wszystkich chętnych!

Łukasz Skąpski zdjęcia wykonywać będzie od 10 do 14 marca, w godz. 12.00 - 18.00, w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ. Pierwsze 100 osób otrzyma bezpłatnie cztery odbitki zdjęcia do dowodu lub wizy. Wybrane fotografie w dużym formacie będą drukowane i prezentowane w przestrzeni galerii.

wernisaż: 27 marca 2015, godz. 18.00
10 marca - 19 kwietnia 2015
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

FORMA RZECZYWISTOŚCI Weroniki Raczyńskiej

Weronika Raczyńska to urodzona w 1978 roku w Warszawie malarka. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, między innymi w kolekcji byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, a także za granicą, między innymi na Filipinach, w Szwajcarii, na Ukrainie, w USA i w Wielkiej Brytanii; grafiki w Niemczech.

wystawa czynna do 29 marca 2015
Galeria SOKÓŁ
   

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

INFEKCJA

Wystawa prac Dawida "Denvera" Kędzierskiego absolwenta Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

wystawa czynna do 21 marca 2015
Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu

Szczegóły - tutaj


KINO SOKÓŁ


Filmoteka Dojrzałego Człowieka: SERENA

Świeżo poślubieni Serena i George Pembertonowie przeprowadzają się do Karoliny Północnej, gdzie George prowadzi intratny biznes. Pochodząca z wielkiego miasta Serena zaskakująco szybko odnajduje się w tutejszych realiach. Okazuje się silną kobietą, nie ustępując w niczym otaczającym ją mężczyznom. Idealnie uzupełniają się z George'em w życiu i w interesach, żelazną ręką prowadząc firmę i bezlitośnie rozprawiając się z konkurencją. Gdy jednak Serena odkrywa, że George ma nieślubnego syna, postanawia pozbyć się rywalki i jej dziecka.

5 marca 2015, godz. 16:20

Szczegóły - tutaj

ŹRÓDŁO NADZIEI - przedpremiera z okazjii Dnia Kobiet

Joshua Connor australijski farmer spełnia ostatnią wolę niedawno zmarłej żony i przybywa do Turcji, by odszukać ciała swych synów poległych w bitwie pod Gallipoli. Connor jest człowiekiem twardym i doświadczonym przez życie, jednak kraj, w którym się znajduje zaskakuje go odmiennością, a brytyjscy okupanci odrzucają prośby o wydanie ciał poległych. Z pomocą Connorowi przyjdzie piękna Turczynka, która stanie się dla niego kimś znacznie więcej niż tylko przewodniczką w tej niezwykłej podróży.

8 marca 2015, godz. 14:30

Szczegóły - tutaj

WIELKIE OCZY - Dyskusyjny Klub Filmowy KOT 

W latach sześćdziesiątych XX wieku świat zachwyca się intrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich i bardzo smutnych oczach. Autorstwo obrazów przypisuje sobie niezwykle ambitny Walter Keane, mistrz nowoczesnej autopromocji. Jednak za niezwykłymi pracami stoi żyjąca w jego cieniu żona, Margaret. Z czasem kobieta zacznie walczyć o prawdę, uznanie i wyzwolenie spod wpływu charyzmatycznego męża-despoty oraz z roli, którą narzuciło jej społeczeństwo.

10 marca 2015, godz. 18:30

Szczegóły - tutaj

SHORT WAVES FESTIVAL 2015 

Mówiąc krótko, polskie filmy krótkometrażowe znów są na fali! Tym razem rekordowo wielkiej, bo SHORT WAVES GRAND PRIX TOUR rusza w trasę przez 6 kontynentów. W tym wyjątkowym konkursie o nagrodę polskiej i światowej publiczności walczy 7 tytułów, a wśród nich dokumenty, animacje, teledyski i film fabularny.

12 marca 2015, godz. 18:00

Szczegóły - tutaj

DOONBY. KAŻDY JEST KIMŚ - Rekolekcje Filmowe

Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu ludzi. Kiedy równie niespodziewanie jak się pojawił, nagle znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby. Współczesna historia Sama Doonby'ego przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę. W kulminacyjnym miejscu opowieści matka Sama poddaje się aborcji. Jest to też moment, kiedy Doonby znika z historii współczesnej, a w zasadzie... nigdy go tam nie było.

13 marca 2015, godz. 18:00

Szczegóły - tutaj

Podróżniczy Klub Filmowy

MAROKO - PRZEZ SZCZYTY ATLASU I PIASKI SAHARY
slajdowisko z Marcinem Janikiem

Pokaz slajdów "Maroko - przez szczyty Atlasu i piaski Sahary" jest relacją z ponad miesięcznej wyprawy MArcina Janika i jego żony do Maroka.

UŚPIONE DZIECKO

Północne Maroko. Zeinab, panna młoda, zaraz po nocy poślubnej, zostaje opuszczona przez męża. Dziewczyna obserwuje wyjeżdżającego mężczyznę, który, jak wkrótce zrozumie, porzuca ją na zawsze.

19 marca 2015, godz. 18:00 - slajdowisko
19 marca 2015, godz. 19:30 - film

Szczegóły - tutaj

BUNTOWNIK BEZ POWODU - Spotkania z Klasyką Kina

Kino kultowe, filmowy przebój, który uczynił Jamesa Deana nieśmiertelnym. Najsłynniejsze dzieło Raya rozpoczęło popularny trend filmów o problemach młodzieży oraz paradoksalnie falę lekkich teenmovies, którymi amerykańskie wytwórnie przyciągały do kin nową, młodą publiczność.

26 marca 2015, godz. 18:00

Szczegóły - tutaj


ZAPOWIEDZI


Twój program blokuje obrazki

26. Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową

Święto tych, którzy pokochali ludowe tradycje wielkanocne i są źródłem zachowania własnych korzeni kulturowych, tożsamości etnicznej, regionalnej oraz społecznej. Zgłoszenia do 12 marca.

23 - 28 marca 2015
Muzeum Etnograficzne w Tarnowie (ul. Krakowska 10)

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu przystąpiło do organizacji 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i przyjęło na siebie rolę gospodarza eliminacji rejonowych - dla rejonu tarnowskiego (obejmującego powiaty: brzeski, bocheński, dąbrowski, tarnowski) oraz rejonu nowosądeckiego (obejmującego powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański).

marzec 2015 - eliminacje powiatowe
13 kwietnia 2015 - eliminacje dla rejonu tarnowskiego
14 kwietnia 2015 -
eliminacje dla rejonu nowosądeckiego

Szczegóły - tutaj

VII Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów
i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY

POGÓRZAŃSKIE GODY są finałowym konkursem zdarzeń folklorystycznych, które dzieją się na terenie województwa małopolskiego, w których uczestniczą dorosłe zespoły i grupy regionalne.  Zgłoszenia do 19 marca.

18 - 19 kwietnia 2015 
Łużna

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

30. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

Od początku realizacji Festiwalu organizatorom towarzyszy idea teatru jako najbardziej atrakcyjnej formy estetycznego wychowania dzieci i młodzieży. Teatru, który odkrywając urodę i tajemnicę słowa oraz siłę scenicznej iluzji uczy dzieci i młodzież wrażliwości, pracy w zespole, otwartości na drugiego człowieka, pomaga w odkrywaniu własnych talentów, w przełamywaniu barier, uwrażliwia na dobro i piękno, wychowuje i bawi.  

marzec - maj 2015 - eliminacje powiatowe
9 - 11 czerwca 2015 - finał,
MCK SOKÓŁ

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

4. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA

Spotkanie teatrów dziecięcych i młodzieżowych działających w instytucjach kultury, szkołach, placówkach oświatowo - wychowawczych i stowarzyszeniach subregionu tarnowskiego. Celem Konfrontacji jest prezentacja dokonań artystycznych teatrów dziecięcych i młodzieżowych, ukazanie różnorodnych form wypowiedzi teatralnej, doskonalenie warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów oraz nominacja do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.

12 - 14 maja 2015
Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne im. Jana Pawła II
w Brzesku, Plac Targowy 10

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

39. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Karpacki Festiwal jest przeglądem dziecięcych zespołów regionalnych różnych grup etnograficznych w wieku od 6 do 13 lat. Odbywa się w Rabce-Zdroju, uzdrowisku znanym zapewne wielu dzieciom w Polsce z racji doskonałych i dla nich odpowiednich warunków klimatycznych i ze specjalistycznego dziecięcego lecznictwa.
Zgłoszenia do 17 kwietnia.

13 - 14 czerwca 2015
Rabka-Zdrój

Szczegóły - tutaj


WARSZTATY, EDUKACJA


Twój program blokuje obrazki

Akademia Przedszkolaka FILMINEK edycja marzec - maj 2015

Zorganizowane seanse filmowe dla przedszkolaków z oprawą. Każdemu spotkaniu towarzyszy edukacja przez zabawę. Trwają zapisy.

MŁODSZAKI (każdy zestaw bajek trwa ok. 40')
10 marca, godz. 10:00 -
Zestaw bajek PARAUSZEK I PRZYJACIELE (40')
14 kwietnia, godz. 10:00 - Zestaw bajek PRZYGODY SŁONICZKI ELLI (44')
12 maja, godz. 10:00 - Zestaw bajek TYDZIEŃ PRZYGÓD W AFRYCE (40')

STARSZAKI
11 marca
, godz. 10:00 - CALINECZKA (50')
15 kwietnia, godz. 10:00 - WYSPA DINOZAURA  2 (86')
13 maja, godz. 10:00 - KUMBA (90')

mała sala kinowa im. Piotra Kosinskiego, MCK SOKÓŁ 

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

22. Małopolskie Warsztaty dla Kapelmistrzów
i Tamburmajorów Orkiestr Dętych

Warsztaty mają na celu wyposażenie uczestników w odpowiednią wiedzę muzyczną i umiejętności niezbędne do właściwego prowadzenia orkiestry. Jest to cykl spotkań obejmujących 28 godzin zajęć indywidualnych i w grupach prowadzonych przez wybitnych dyrygentów orkiestr wojskowych. Tematyka warsztatów obejmuje dwa bloki: dla początkujących i dla zaawansowanych. Termin zgłoszeń minął.

13 - 15 marca 2015
MCK SOKÓŁ 

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

Warsztaty Z KRAKOWIAKIEM ZA PAN BRAT cz. II

Warsztaty dla instruktorów, animatorów kultury i nauczycieli rozpoczynających pracę z dziecięcymi zespołami regionalnymi. W trakcie kursu zostaną rozszerzone wiadomości dotyczące zabaw dziecięcych z regionu Krakowiaków zachodnich, krakowiaka - prezentacja sceniczna, oraz zagadnienia dotyczące prezentacji grup dziecięcych na scenie (ubiór, budowa programu). Zgłoszenia do 16 marca.

20 - 21 marca, 27 - 28 marca  2015
GOK w Mogilanach (ul. Grodzka 1)

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

V MAŁOPOLSKIE WARSZTATY DLA AKUSTYKÓW

Warsztaty skierowane są do osób początkujących jak i bardziej zaawansowanych, zajmujących się problematyką realizacji dźwięku. Zgłoszenia do 16 marca.

23 - 25 marca 2015
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

X Seminarium dla Kół Gospodyń Wiejskich w Gorlicach

Wiodącym tematem będzie strój i ubiór ludowy Pogórzan w programach scenicznych oraz innych prezentacjach (kiermasze, konkursy potraw itp.). Dostosowanie do wieku, odpowiedni dobór materiałów.
Seminarium poprowadzi Pani Maria Brylak Załuska - etnograf. Zgłoszenia do 13 marca.

25 marca  2015
Gorlickie Centrum Kultury

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

BON KULTURY 2015 -> 75% zniżki - 100% kultury

Bon Kultury to program dofinansowania zajęć i wydarzeń kulturalnych, realizowany przez regionalne instytucje kultury z inicjatywy samorządu Województwa Małopolskiego. Bon Kultury jednorazowo uprawnia do 75% zniżki na zajęcia edukacyjne realizowane w ramach projektu. Trwają zapisy

marzec - grudzień 2015
MCK SOKÓŁ

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

Zajęcia edukacyjne w Galerii BWA SOKÓŁ

Zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz dorosłych: ART  KAFE, ZAGRAJMY (W) CISZĘ,  SZKOŁA MISTRZÓW - ferie w galerii, program pilotażowy dla szkół TYLKO 3 SŁOWA... O SZTUCE.

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

Klub taneczny AXIS

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu w klimatyzowanej sali tanecznej, wyposażonej w lustra, doskonałe nagłośnienie oraz zaplecze z szatniami. Trwają zapisy dzieci w wieku 7 - 10 lat.

Szczegóły - tutaj


INNE


Włącz podgląd obrazów

W SOKOLE honorujemy Kartę Dużej Rodziny

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ jest partnerem w realizacji Programu Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny.

Szczegóły - tutaj

Włącz podgląd obrazów

"Dwory Małopolski" już w sprzedaży

Pojawiła się w sprzedaży kolejna publikacja dotycząca architektury dworskiej na terenie Małopolski - książka o charakterze popularnonaukowym, będąca pewnego rodzaju połączeniem wydawnictwa albumowego (książka zawiera około 2000 zdjęć) z przewodnikiem po dworach, ukazującym historię poszczególnych obiektów.

Szczegóły - tutaj

Włącz podgląd obrazów

Operalnia.pl - strona poświęcona operze

Zasadnicza część witryny dedykowana jest młodym odbiorcom sztuki operowej. Ma charakter komiksowy. W lekki i przystępny sposób popularyzuje tę dziedzinę kultury. W drugiej części strony znajdują się informacje przeznaczone dla osób profesjonalnie zajmujących się kulturą, dyrektorów i pracowników placówek kultury.

Szczegóły - tutaj


KONTAKT
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
33-300 Nowy Sącz ul. Długosza 3
tel. 18 44 82 610, e-mail:
kontakt@mcksokol.pl
Kasa (rezerwacje, bilety) tel.  18 448 26 00, 18 448 26 43
Dział Promocji i Marketingu:
Piotr Gryźlak - kierownik, tel. 18 448 26 52,
p.gryzlak@mcksokol.pl 
Anita Serafin, tel. 18 448 26 40,
a.serafin@mcksokol.pl

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

Aby zrezygnować z otrzymywania newslettera, prosimy wysłać zwrotnego maila za pomocą odnośnika: Rezygnacja z newslettera

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz