Nowy Sącz,

środa, 25 stycznia 2017

Podróżniczy Klub Filmowy: Syria

Włącz podgląd obrazów 

PODRÓŻNICZY KLUB FILMOWY:
SYRIA

26 STYCZNIA 2017

 

godz. 18:00 | Syria - starożytność w cieniu dyktatury

slajdowisko: Bartosz Piziak

Obszar Bliskiego Wschodu aktualnie kojarzy się głównie z konfliktami zbrojnymi i zagrożeniem terrorystycznym. Obraz ten - szczególnie w odniesieniu do Syrii - nie jest niestety tylko wykreowany przez media, gdyż od 2011 roku trwa tam bratobójcza wojna domowa, a w ostatnich miesiącach dodatkowo część terytorium tego kraju opanowali bojownicy Islamskiego Państwa w Iraku i Lewancie (ISIL). Trudno uwierzyć, ale w niedalekiej przeszłości Syria należała do najbezpieczniejszych krajów świata, co w połączeniu z serdecznością i gościnnością jej mieszkańców powodowało, że pobyt i podróżowanie po nim co krok pozytywnie zaskakiwały.

W trakcie pokazu odwiedzimy z autorem m.in. Aleppo, Hamę, Tartus, Damaszek, chrześcijańską Maloulę czy starożytną Palmyrę. Zaprezentowane zostaną fotografie wykonane w 2010 roku, niespełna kilka miesięcy przed rozpoczęciem antyrządowego powstania przeciwko dyktaturze Baszszara al-Asada, które w efekcie stało się zarzewiem trwającej do dziś krwawej wojny domowej...

Twój program blokuje obrazki

 

godz. 19.30 |  #chicagoGirl. Facebookowa rewolucja 

USA, Syria 2013, 74', dokumentalny, wojenny

Ala'a Basatneh to charyzmatyczna dziewiętnastolatka, która od 2011 roku za pomocą własnego laptopa pomaga w koordynacji rewolucji w Syrii. Urodziła się w Damaszku, ale jako dziewczynka wyjechała z rodzicami do Stanów Zjednoczonych i mieszka obecnie na przedmieściach Chicago. Działa za pomocą mediów społecznościowych, które okazują się ważnym czynnikiem wspierającym syryjską rewolucję.
Oprócz niej poznajemy w filmie także kilku jej syryjskich przyjaciół-rewolucjonistów, w tym młodego dziennikarza Mazhara Omara Tayara oraz młodego filmowca Basela Szahade, którzy zginęli podczas zamieszek, a także Aousa al Mubaraka, który jak dotąd jeszcze żyje. Poznajemy też opinię ekspertów na temat konfliktu w Syrii.Dzięki temu mamy szansę obejrzeć nie tylko poruszający obraz heroizmu i odwagi młodej dziewczyny, która z poświęceniem próbuje wspierać z odległego kraju opozycję we własnej ojczyźnie, lecz również ciekawą analizę konfliktu w Syrii i roli, jaką odgrywa w nim internet, a w szczególności media społecznościowe.

Twój program blokuje obrazki


bilety:  slajdowisko - 10 zł  |  film - 12 zł (członkowie DKF KOT- 8 zł) 
karnet: 19 zł (członkowie DKF KOT - 15 zł)


KONTAKT
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
33-300 Nowy Sącz ul. Długosza 3
tel. 18 44 82 610, e-mail:
kontakt@mcksokol.pl
Kasa (rezerwacje, bilety) tel. 18 448 26 00
Dział Promocji i Marketingu:
Piotr Gryźlak - kierownik, tel. 18 448 26 52,
p.gryzlak@mcksokol.pl

Twój program blokuje obrazki

Aby zrezygnować z otrzymywania newslettera z repertuarem Kina SOKÓŁ
skorzystaj z odnośnika:
Rezygnacja

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz