Nowy Sącz,

poniedziałek, 7 sierpnia 2017

IX Festiwal Karpaty OFFer już w najbliższy weekend

 Włącz podgląd obrazów


IX Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki Małopolska Karpaty OFFer
11 - 13 sierpnia, Nowy Sącz

Daj się ogarnąć Harmonii Żywiołów!

Od 11 do 13 sierpnia w Nowym Sączu: muzyka i taniec pełne ognia, bajeczne spektakle i akrobatyczne widowisko dotykające źródeł wyobraźni, Familiada oraz potańcówka w karpackich rytmach.

Bogata oferta tegorocznego wydarzenia to jak zwykle mieszanka przeróżnych rodzajów twórczości profesjonalnej i amatorskiej. Każdy jej element jest na swój sposób wyjątkowy i niesie ze sobą dużą dawkę odmiennych emocji. Od ośmiu już edycji udaje się je wszystkie tak połączyć, że mogą ze sobą idealnie współgrać. Tworzyć harmonię pomimo często dalekich od siebie form ekspresji. Dlatego, przy okazji dziewiątej edycji Festiwalu nazwaliśmy naszą propozycję Harmonią Żywiołów.

Karpaty OFFer 2017 rozpoczniemy tradycyjnie koncertem MUZYKA KARPAT na sądeckim Rynku i tradycyjnie będzie to jeden z najbardziej widowiskowych akcentów całego Festiwalu. Mówimy koncert, ale wiemy, że JUSTYNA STECZKOWSKA & ORKIESTRA CYGAŃSKA (PL) to nie tylko muzyka i niesamowity głos wokalistki, ale również wspaniała gra świateł, dziki taniec, bajeczna scenografia. Innymi słowy potężna dawka energii, która przeniesie nas w świat niekończącej się zabawy.

Pokoncertowe emocje będziemy mogli ostudzić w Kinie SOKÓŁ, gdzie o 21.30 wystartuje pierwsza odsłona kolejnego, karpackiego przeglądu filmowego. Tym razem pod hasłem: KARPACKA LEKKOŚĆ BYTU, w klimacie czeskiego humoru. Wyświetlony zostanie film pt. "OPIEKA DOMOWA" w reżyserii Slávka Horáka.

Następny dzień Festiwalu upłynie nam pod znakiem mieszanki różnorakich sztuk. Najpierw do wspólnego świętowania zaprosimy przede wszystkim najmłodszych. Już z samego rana, o godz. 10.00 w Kinie SOKÓŁ obejrzymy prześmieszną, premierową animację pt. "NIEDOPARKI", a zaraz po niej przeniesiemy się na Sądeckie Planty, gdzie będziemy mogli wziąć udział w spektaklu marionetkowym pt. "PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO" w wykonaniu GRUPY TEATRALNEJ LALKARZE (PL). Potem, wstąpimy jeszcze na Jagiellońską, gdzie klasycznie, ale w wiankach zagra KWARTET GALICYJSKI (PL).

Na wieczorne wydarzenia znów powędrujemy do Rynku. A tam, punktualnie o 18.00 "wybuchnie" "BECZKA ŚMIECHU", przygotowana przez TEATR NA WALIZKACH (PL). Jak zapewniają sami aktorzy, będziemy też świadkami pokazu tresury dzikich zwierząt, którymi .. będziemy my sami! Potem czeka nas niezwykle barwny, ale też liryczny akcent, czyli musical "MUSSINA II - BAŚŃ O MUSZYNIE" w wykonaniu zespołu teatralno-muzycznego, działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie (PL). Końcowym wydarzeniem na Rynku będzie spektakl pt. "HIGH DREAMING" czeskiego V.O.S.A. THEATRE(CZ) - wielkie, spektakularne, akrobatyczne widowisko, które przeniesie nas w krainę fantazji i pięknych iluzji.

Oczywiście, w festiwalową sobotę nie może zabraknąć kina plenerowego. O 22.00, pod Basztą Kowalską, w ramach KARPACKIEJ LEKKOŚCI BYTU rozłożymy się wygodnie na trawie i obejrzymy topową, czeską komedię o wdzięcznym tytule "MŁODE WINO".

Dobry nastrój i świetną zabawę gwarantują też Artyści, którzy wystąpią podczas trzeciego dnia Festiwalu. Niedzielna, KARPACKA FAMILIADA w Miasteczku Galicyjskim rozbrzmiewać będzie dźwiękami trzech znakomitych i żywiołowych kapel. Najpierw KAPELI HANKI WÓJCIAK (PL), potem ukraińskiej Lemko BLUEGRASS BAND (UA), a na koniec (w ramach KARPACKIEJ POTAŃCÓWKI - jedynej w swoim rodzaju zabawie tanecznej) - TSIGUNZ FANFARA AVANTURA (PL). Wspaniałych wrażeń dostarczy też TEATR KUBIKA (PL), który przywiezie ze sobą barwny namiot, a w nim przedstawi dwa piękne spektakle "PRZYGODY PIRATA DRABINKI" i "PTASZNIK". Wydarzeniom tym towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła, prezentacja Małopolskich kuchni regionalnych oraz atrakcje zarówno dla małych, jak i dużych uczestników Festiwalu w formie artystycznych i cyrkowych warsztatów.

Wydarzeniem kończącym dziewiątą edycję Festiwalu będzie wspomniana KARPACKA POTAŃCÓWKA. Na specjalnie przygotowanym podeście i wśród pięknych dekoracji będzie można dać upust trzydniowym emocjom, dać się ponieść muzyce i ruszyć do szalonego tańca!


Na wszystkie festiwalowe wydarzenia (z wyjątkiem premiery filmu NIEDOPARKI) - WSTĘP WOLNY!
www.karpatyoffer.pl


Włącz podgląd obrazów


KONTAKT
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
33-300 Nowy Sącz ul. Długosza 3
tel. 18 44 82 610, e-mail:
kontakt@mcksokol.pl
Kasa (rezerwacje, bilety) tel.  18 448 26 00, 18 448 26 43
Dział Promocji i Marketingu:
Piotr Gryźlak - kierownik, tel. 18 448 26 52,
p.gryzlak@mcksokol.pl

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz