Nowy Sącz,

piątek, 6 kwietnia 2018

DKF KOT w Nowym Sączu zaprasza

Włącz podgląd obrazów
Twój program blokuje obrazki


NIĆ WIDMO
10 kwietnia 2018, godz. 18.15

USA 2017, 132', dramat, od 15 lat
reż. Paul Thomas Anderson
wstęp: Karol Szafraniec (filmoznawca)

Powojenny Londyn lat pięćdziesiątych XX wieku. W samym środku brytyjskiego przemysłu modowego znajdują się wybitny projektant Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) i jego siostra - Cyril (Lesley Manville). Reynolds projektuje dla najlepszych - rodziny królewskiej, gwiazd filmowych, debiutantów na salonach oraz dam. Przez dom, życie Reynoldsa i The House of Woodcock przewijają się setki kobiet, on pozostaje jednak zatwardziałym kawalerem, szukając w nich nowych inspiracji. Do czasu aż poznaje młodą, silną kobietę - Almę (Vicky Krieps), która wkrótce stanie się jego muzą i kochanką. Usystematyzowane dotąd, rygorystyczne życie rozpada się pod wpływem miłości. W swym najnowszym filmie Paul Thomas Anderson ("Aż poleje się krew", "Magnolia") maluje barwny portret wielkiego twórcy oraz kobiety, która wprawia jego życie w ruch. "Nić widmo" to ósmy film w dorobku Andersona i druga współpraca z Danielem Day-Lewisem.

| BILETY | ZWIASTUN |

Twój program blokuje obrazki

Paul Thomas Anderson o filmie:
Londyn, 1955 rok. Miasto budzi się z powojennego kaca, z czasów racjonowania żywności, brudu i smogu. Koronacja królowej Elżbiety staje się wydarzeniem przełomowym, dając społeczeństwu odrobinę oddechu. W samym centrum tego wszystkiego znajduje się Reynolds Woodcock, mężczyzna ubierający najważniejsze kobiety Anglii - hrabiny, spadkobierczynie wielkich fortun, gwiazdy filmowe i damy. Potrafi uczynić piękną każdą z nich, bez względu na jej wygląd i urodę. Daje im piękno, sprawia, że błyszczą. Czyni je pięknymi.
Ale jest też druga strona medalu - praca z nim jest trudna, Reynolds nie zwykł chadzać na kompromis, a metody jego pracy są - użyjmy przesadnego słowa - nieco faszystowskie. Woodcock jest pewny siebie, zimny, skupiony na sobie. No i przede wszystkim diablo utalentowany. The House of Woodcock to on. On i jego siostra Cyril. To ona dba o porządek, zapewnia zdolnemu bratu cieplarniane warunki pracy. Tymczasem przez dom mody przewijają się tłumy kobiet, które stają się dla Reynoldsa źródłem inspiracji.
Pewnego dnia na jego drodze staje imigrantka z Europy Wschodniej o oryginalnym imieniu - Alma. I tak uporządkowany świat Reynoldsa rozpada się pod wpływem nieprawdopodobnej siły zwanej miłością.
Miłość oszałamia mężczyznę, by chwilę później zupełnie go zniewolić. Czy uda mu się pokonać przemożną siłę, która odciąga tego zatwardziałego kawalera od jedynej prawdziwej pasji jego życia - krawiectwa? A może Almie uda się przekonać go, że najpiękniejsze rzeczy w życiu to te, które można z kimś dzielić? Czy Cyril, siostrze Reynoldsa, uda się uchronić brata przed dobrymi intencjami Almy? A może dzięki ich uczuciu dostrzeże, że dom, w którym mieszka i tworzy Reynolds, to tak naprawdę martwy dom?


bilety w cenie  11 i 13 zł (członkowie Klubu - 7 zł) dostępne w kasie MCK SOKÓŁ oraz on-line


Do zobaczenia w kinie!

O Klubie DKF - TUTAJ

Informacje o kolejnych wydarzeniach w ramach DKF-u będą rozsyłane w każdy piątek.

Aby zrezygnować z otrzymywania newslettera DKF KOT, prosimy wysłać zwrotnego maila za pomocą odnośnika: Rezygnacja


KONTAKT
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
33-300 Nowy Sącz ul. Długosza 3
tel. 18 44 82 610, e-mail:
kontakt@mcksokol.pl
Kasa (rezerwacje, bilety) tel. 18 448 26 00
Dział Promocji i Marketingu:
Piotr Gryźlak - kierownik, tel. 18 448 26 52,
p.gryzlak@mcksokol.pl

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz