Nowy Sącz,

środa, 22 kwietnia 2015

Newsletter Kulturalny MCK Sokół

Włącz podgląd obrazów


WYDARZENIA


Promocja książek Magdaleny Ponurkiewicz

Spotkanie promocyjne z autorką wznowionych i poszerzonych po trzynastu latach Okruchów Pamięci oraz ich kolejnej części Okruchów życia. Wstęp wolny po uprzednim potwierdzeniu przybycia.

22 kwietnia 2015, godz. 18.30
sala multimedialna
Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ

Szczegóły - tutaj

Promocja książki Jerzego Gizy o sądeckich żołnierzach

Spotkanie promujące obszerną monografię pt. "Sądecki garnizon i jego żołnierze w pierwszych latach niepodległości 1918-1922" autorstwa Jerzego Gizy - mieszkającego w Krakowie sądeczanina, wnuka gen. Józefa Gizy, syna członka Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ - Tadeusza.

25 kwietnia 2015, godz. 11:00
koszary przy ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich 5 w Nowym Sączu

Szczegóły - tutaj

II Dni Kultury Żydowskiej

Organizowane w kwietniu przez Instytut Dni, mają za zadanie przybliżyć Sądeczanom piękno kultury żydowskiej. W tworzeniu tegorocznego programu, duże znaczenie miała również obchodzona aktualnie 70. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz.
W pierwszym dniu Instytut zaprasza więc na przegląd kina koncentrującego się na tej tematyce, a w drugim na wyjątkowy koncert muzycznego trio, pod nazwą Berjozkele - kołysanki i pieśni wieczorne jidysz.

28 - 30 kwietnia 2015
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

XVIII Międzynarodowy Festiwal
i XVI Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

Konkurs imienia legendarnej polskiej śpiewaczki związanej ze Starym Sączem - Ady Sari - odbywa się od 1985 roku. Startujący w nim śpiewacy muszą się wykazać sporą znajomością sztuki wokalnej. Wśród dziesięciu utworów, które mają zaśpiewać, powinien znaleźć się jeden utwór polski, jeden Mozarta i jeden współczesny.
Na przesłuchania I i II etapu konkursu WSTĘP WOLNY. Na przesłuchania III etapu, koncert laureatów oraz koncerty w kościołach WSTĘP WOLNY na podstawie BEZPŁATNYCH WEJŚCIÓWEK, które można odebrać w kasie MCK SOKÓŁ .

9 - 16 maja 2015
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Nowy Sącz

Szczegóły - tutaj

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2015

Realizowany od 2013 roku Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji "O!PLA" ("O! Polska Animacja"). Jest niezależną inicjatywą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także - za sprawą projektów towarzyszących promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. Wstęp wolny po uprzednim potwierdzeniu przybycia.

kwiecień - maj 2015
Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu

Szczegóły - tutaj

Włącz podgląd obrazów

CZTERY PORY ROKU w MCK SOKÓŁ

Zapraszamy do zapoznania się z nowym - zimowym numerem biuletynu informacyjnego CZTERY PORY ROKU. Znajdą w nim Państwo informacje na temat imprez zaplanowanych w marcu, kwietniu i maju.

Biuletyn dostępny - tutaj


GALERIE


Twój program blokuje obrazki

Cadu - ZANOSI SIĘ NA DESZCZ

Pierwsza w Polsce indywidualna wystawa brazylijskiego artysty Cadu, na którą złożą się wcześniejsze prace oraz nowa realizacja, która powstanie w trakcie pobytu rezydencyjnego w Nowym Sączu. W swoich praktykach artystycznych Cadu zajmuje się tworzeniem systemów, maszyn, instalacji, również malarstwa, rysunku i rzeźby, dzięki którym bada i kwestionuje relacje między człowiekiem a naturą.

wernisaż: 30 kwietnia 2015, godz. 18:00
wystawa czynna od 1 maja do 14 czerwca 2015
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

Pedagodzy z Katedry Malarstwa i Rysunku Wydziału Grafiki
i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Wystawa jest prezentacją prac artystów - pedagogów z Katedry Malarstwa i Rysunku, Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Prezentacja artystycznych kreacji wykładowców łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych stało się już niepisana tradycją naszej Galerii. Kolekcja ukazuje różnorodność postaw artystycznych i zainteresowań. Dotyczy to zarówno tematów jak i technik którymi artyści się posługują. Wystawione będą klasyczne obrazy, rysunki, grafiki i pra.

wernisaż: 28 kwietnia 2015, godz. 18:00
wystawa czynna od 29 kwietnia do 23 maja 2015
Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu    

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

PORTRETY - wystawa malarstwa Karoliny Janczy

Wystawa malarstwa Karoliny Janczy z okazji 10. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.

wystawa czynna do 3 maja
Galeria Sztuki SOKÓŁ
   

Szczegóły - tutaj


KINO SOKÓŁ


MIŁOŚĆ - Rekolekcje Filmowe

Filmowa historia skomplikowanej relacji małżeńskiej trzydziestolatków, którym pozornie nie brakuje niczego do szczęścia.

24 kwietnia 2015, godz. 17:50

Szczegóły - tutaj

CO SIĘ WYDARZYŁO W MADISON COUNTY - Spotkania z Klasyką Kina 

Fotograf National Geographic Robert Kincaid i gospodyni domowa z Iowa Francesca Johnson nie spodziewają się, że ich życie nagle wywróci się do góry nogami. Oboje są w punktach swojego życia, w których nie oczekują od niego zbyt wiele. Jednak kilka dni po pierwszym spotkaniu nie chcą stracić miłości, która nieoczekiwanie pojawiła się na ich drodze.

30 kwietnia 2015, godz. 18:00

Szczegóły - tutaj

ŻONA POLICJANTA - Dyskusyjny Klub Filmowy KOT

Młode małżeństwo, na pierwszy rzut oka bardzo szczęśliwe. Ona realizuje się jako matka, ucząc malutką Klarę, jak działa świat. Uśmiechnięty mąż pracuje w policji. Jednak za drzwiami ich domu rzeczywistość nie jest już taka kolorowa. Gnębiony przez niespełnione ambicje mężczyzna zaczyna znęcać się nad żoną. Wkrótce jedyną barwną rzeczą w ich życiu są jej siniaki. Nie rozstaną się - wprawdzie dzieli ich agresja, ale trzyma razem kompulsywna miłość: do siebie i do dziecka.

5 maja 2015, godz. 17:30

Szczegóły - tutaj

WIEK ADALINE - Filmoteka Dojrzałego Człowieka

Urodzona na początku XX wieku Adaline jako dwudziestolatka ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności, z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje...

6 maja 2015, godz. 16:00

Szczegóły - tutaj

ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW - Kino ze szminką

Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła już jednak wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa też "ten" chłopak.

20 maja 2015

Szczegóły - tutaj

GRAND CANYON COLORADO 2013 - Podróżniczy Klub Filmowy

pokaz slajdów - Zbigniew Owsiak

Po 19 latach oczekiwania na wymagane pozwolenie, grupa polskich kajakarzy z krakowskiego klubu Bystrze pokonała legendarną rzekę Kolorado płynącą przez słynny Wielki Kanion.

21 maja 2015, godz. 18:00

Szczegóły - tutaj


ZAPOWIEDZI


Twój program blokuje obrazki

4. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA

Spotkanie teatrów dziecięcych i młodzieżowych działających w instytucjach kultury, szkołach, placówkach oświatowo - wychowawczych i stowarzyszeniach subregionu tarnowskiego. Celem Konfrontacji jest prezentacja dokonań artystycznych teatrów dziecięcych i młodzieżowych, ukazanie różnorodnych form wypowiedzi teatralnej, doskonalenie warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów oraz nominacja do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.

12 - 14 maja 2015
Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne im. Jana Pawła II
w Brzesku, Plac Targowy 10

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

XXXIII Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych
i Drużbów Weselnych - DRUZBACKA

Najstarszy i o największym zasięgu przegląd w regionie, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jego początki sięgają
roku 1980. Swym zasięgiem obejmuje powiat nowosądecki, limanowski, gorlicki, jasielski, dębicki i suski.

14 - 17 maja 2015
Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu

Szczegóły - tutaj

Włącz podgląd obrazów

TRANS-OPERA sezon 2014/2015 - edycja wiosenno-letnia   

Transmisje i retransmisje oper i baletów z renomowanych europejskich teatrów i festiwali. Bilety w sprzedaży.

18 maja, godz. 19:00 - HISTORIA MANON // Jules Massenet 
15 lipca, godz. 21:00 - CARMEN // Georges Bizet

sala im. L. Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

33. KRAKOWSKI WIANEK

Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK na charakter konkursu, w którym uczestniczą dorosłe i młodzieżowe zespoły regionalne, kapele ludowe, grupy śpiewacze, instrumentaliści - muzycy, soliści - śpiewacy ludowi oraz mistrzowie muzycy wraz z uczniami z regionu Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich, Pogórza Ciężkowickiego. Zgłoszenia do 30 kwietnia.

22 - 24 maja 2015
Szczurowa

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

26. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych
Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK

Przegląd folklorystyczny, w którym uczestniczą dziecięce zespoły regionalne i kapele ludowe prezentujące folklor Krakowiaków wschodnich i zachodnich, Pogórza Ciężkowickiego i pogranicza krakowsko-rzeszowskiego. Zgłoszenia do 7 maja 2015.

7 czerwca 2015
Amfiteatr letni w Łoniowej

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

30. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

Od początku realizacji Festiwalu organizatorom towarzyszy idea teatru jako najbardziej atrakcyjnej formy estetycznego wychowania dzieci i młodzieży. Teatru, który odkrywając urodę i tajemnicę słowa oraz siłę scenicznej iluzji uczy dzieci i młodzież wrażliwości, pracy w zespole, otwartości na drugiego człowieka, pomaga w odkrywaniu własnych talentów, w przełamywaniu barier, uwrażliwia na dobro i piękno, wychowuje i bawi.  

marzec - maj 2015 - eliminacje powiatowe
9 - 11 czerwca 2015 - finał,
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

MAŁY TEATR DUŻYCH EMOCJI - konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzież w wieku 4 - 16 lat, którego inspiracją jest jubileuszowa edycja 30. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Zgłoszenia do 18 maja (do godz. 12:00).

9 czerwca 2015 - ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

39. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Karpacki Festiwal jest przeglądem dziecięcych zespołów regionalnych różnych grup etnograficznych w wieku od 6 do 13 lat. Odbywa się w Rabce-Zdroju, uzdrowisku znanym zapewne wielu dzieciom w Polsce z racji doskonałych i dla nich odpowiednich warunków klimatycznych i ze specjalistycznego dziecięcego lecznictwa.

13 - 14 czerwca 2015
Rabka-Zdrój

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

38. Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY

Prestiżowa i najważniejsza impreza dla amatorskiego ruchu muzycznego orkiestr dętych Małopolski. Co roku spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem zespołów i publiczności. Głównym celem Festiwalu jest wyrównanie różnic w dostępie do kultury, pobudzanie kulturalnych inicjatyw społecznych oraz stwarzanie na poziomie lokalnym warunków do rozwoju amatorskiej twórczości muzycznej.

3 maja - 7 czerwca 2015 - eliminacje powiatowe

19 - 21 czerwca 2015
Nowy Sącz

Szczegóły - tutaj


WARSZTATY, EDUKACJA


Twój program blokuje obrazki

Warsztaty ze szkłem w roli głównej

Warsztaty, podczas których wspólnie realizować będziemy instalację dźwiękową "Partytura". Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami. Uczestników prosimy o przyniesienie szklanych naczyń: szklanek, wazoników, pojemników.

28 kwietnia 2015, godz. 17:00
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

Akademia Przedszkolaka FILMINEK edycja marzec - maj 2015

Zorganizowane seanse filmowe dla przedszkolaków z oprawą. Każdemu spotkaniu towarzyszy edukacja przez zabawę.

marzec - maj 2015
mała sala kinowa im. Piotra Kosińskiego, MCK SOKÓŁ 

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

BON KULTURY 2015 -> 75% zniżki - 100% kultury

Bon Kultury to program dofinansowania zajęć i wydarzeń kulturalnych, realizowany przez regionalne instytucje kultury z inicjatywy samorządu Województwa Małopolskiego. Bon Kultury jednorazowo uprawnia do 75% zniżki na zajęcia edukacyjne realizowane w ramach projektu.

marzec - grudzień 2015
MCK SOKÓŁ

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

Zajęcia edukacyjne w Galerii BWA SOKÓŁ

Zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz dorosłych: ART  KAFE   - spotkania i warsztaty sztuk audiowizualnych dla dorosłych, " TYLKO 3 SŁOWA... O SZTUCE" - program  dla szkół, DAJ SIĘ UPROWADZIĆ WYSTAWIE - środowe oprowadzeniach po aktualnej wystawie.

Szczegóły - tutaj

Twój program blokuje obrazki

Klub taneczny AXIS

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu w klimatyzowanej sali tanecznej, wyposażonej w lustra, doskonałe nagłośnienie oraz zaplecze z szatniami. Trwają zapisy dzieci w wieku 7 - 10 lat.

Szczegóły - tutaj


INNE


Włącz podgląd obrazów

Nowa strona Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu
Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

Ruszyła już nowa strona festiwalu: www.adasari.pl , która zawiera komplet informacji na temat tego wydarzenia i jego patronki. Jej grafika oparta jest na archiwalnych zdjęciach Ady Sari, które udostępnili nam Jolanta i Jan Czechowie ze Starego Sącza.

Szczegóły - tutaj

Włącz podgląd obrazów

W SOKOLE honorujemy Kartę Dużej Rodziny

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ jest partnerem w realizacji Programu Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny.

Szczegóły - tutaj

Włącz podgląd obrazów

"Dwory Małopolski" już w sprzedaży

Pojawiła się w sprzedaży kolejna publikacja dotycząca architektury dworskiej na terenie Małopolski - książka o charakterze popularnonaukowym, będąca pewnego rodzaju połączeniem wydawnictwa albumowego (książka zawiera około 2000 zdjęć) z przewodnikiem po dworach, ukazującym historię poszczególnych obiektów.

Szczegóły - tutaj

Włącz podgląd obrazów

Operalnia.pl - strona poświęcona operze

Zasadnicza część witryny dedykowana jest młodym odbiorcom sztuki operowej. Ma charakter komiksowy. W lekki i przystępny sposób popularyzuje tę dziedzinę kultury. W drugiej części strony znajdują się informacje przeznaczone dla osób profesjonalnie zajmujących się kulturą, dyrektorów i pracowników placówek kultury.

Szczegóły - tutaj


KONTAKT
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
33-300 Nowy Sącz ul. Długosza 3
tel. 18 44 82 610, e-mail:
kontakt@mcksokol.pl
Kasa (rezerwacje, bilety) tel.  18 448 26 00, 18 448 26 43
Dział Promocji i Marketingu:
Piotr Gryźlak - kierownik, tel. 18 448 26 52,
p.gryzlak@mcksokol.pl 
Anita Serafin, tel. 18 448 26 40,
a.serafin@mcksokol.pl

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

Aby zrezygnować z otrzymywania newslettera, prosimy wysłać zwrotnego maila za pomocą odnośnika: Rezygnacja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz