Nowy Sącz,

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Podróżniczy Klub Filmowy oraz Festiwal AfryKamera

Włącz podgląd obrazów 

PODRÓŻNICZY KLUB FILMOWY:
AFRYKA
19 kwietnia 2018

godz. 18:00 | Afryka - podróż do źródeł muzyki i tańca
slajdowisko: Aneta Szlacheta

Podczas spotkania z tancerką i podróżniczką Anetą Szlachetą, odwiedzimy gwinejskie wioski z regionu Hamanah oraz miasta takie jak Konakry (Gwinea) czy stolica Mali- Bamako. Dowiemy się, jakie role pełnią tam muzyka i taniec oraz porozmawiamy o zagrożeniach dla tradycji, jakie niesie ze sobą zachodnia cywilizacja. Tancerka opowie również o swojej pasji do tańca, inspiracjach i miłości do Afryki, a także specjalnie dla Państwa - zatańczy tradycyjny taniec do muzyki bębnów na żywo!

Twój program blokuje obrazki


godz. 19.00 |  Timbuktu
reż. Abderrahmane Sissako

Akcja "Timbuktu" dzieje się w tytułowym mieście w Mali, nad rzeką Niger, w którym władze przejęli dżihadyści i narzucają mieszkańcom islamistyczny reżim. Nie wolno palić papierosów, tańczyć, śpiewać, ani słuchać muzyki. Kisane i jego rodzina jako nieliczni zostali oszczędzeni z chaosu zaprowadzonego przez nową władzę. Sytuacja zmienia się jednak drastycznie, kiedy mężczyzna nieumyślnie zabija sąsiada. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom, które wyciągną od niego przedstawiciele nowego reżimu.

Włącz podgląd obrazów


Karnet: 19 zł (15 zł członkowie DKF KOT )
Bilety: slajdowisko - 10 zł, film - 12 zł (8 zł członkowie DKF KOT)


Włącz podgląd obrazów

AfryKamera to pierwszy w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej festiwal prezentujący afrykański wkład w rozwój światowej kinematografii, organizowany jest raz do roku w Warszawie, przy czym mniejsze odsłony wydarzenia odbywają się w kilku innych miastach w Polsce. W Kinie SOKÓŁ festiwal potrwa w dniach 20 - 22 kwietnia br.
Podczas 5 pokazów filmowych odkryjemy różne oblicza Afryki - jej absolutne piękno, nowoczesność, komizm, budzące fascynację, oburzenie czy podziw i zazdrość. Sztuka filmowa jest uniwersalnym medium, dzięki któremu zdarzenia i idee dotyczące jednych ludzi stają się częścią życia innych. Dlatego warto oglądać filmy z całego świata, my polecamy szczególnie filmy z Afryki.


Karnet: 25 zł (5 filmów)
Bilety: 10 zł

KONTAKT
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
33-300 Nowy Sącz ul. Długosza 3
tel. 18 44 82 610, e-mail:
kontakt@mcksokol.pl
Kasa (rezerwacje, bilety) tel. 18 448 26 00
Dział Promocji i Marketingu:
Piotr Gryźlak - kierownik, tel. 18 448 26 52,
p.gryzlak@mcksokol.pl

Twój program blokuje obrazki

Aby zrezygnować z otrzymywania newslettera z repertuarem Kina SOKÓŁ
skorzystaj z odnośnika:
Rezygnacja

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

Twój program blokuje obrazki

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz